Патологія гепатобіліарної системи є провокуючим фактором розвитку захворювань шкіри1. Патологічне ураження печінки може призвести до порушення метаболізму...
Зацікавилися?
Цей матеріал призначений для працівників медичної сфери. Авторизуйтеся, будь ласка, щоб вивчати далі. Цей розділ сайту містить професійну спеціалізовану інформацію про лікарські засоби, а також іншу професійну спеціалізовану медичну інформацію, яка призначена виключно для лікарів та медичних установ. У разі, якщо Ви не є лікарем чи працівником медичної установи, АТ «Фармак» не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації з цього розділу сайту. Ви робите це самостійно і усвідомлено, розуміючи, що застосування лікарських засобів можливе тільки за призначенням лікаря та після попередньої консультації з ним, а самолікування може завдати шкоди Вашому здоров’ю.
Авторизуйтесь, будь ласка, щоб отримати доступ до професійної інформації. Цим ви підтверджуєте, що є лікарем/працівником медичної установи.
Доцільність застосування гепатопротекторів у терапії шкірних проявів
Патологія гепатобіліарної системи є провокуючим фактором розвитку захворювань шкіри1.
Роль печінки при дерматозах
Дисфункція гепатобіліарної системи підвищує ризик розвитку небажаних реакцій організму на терапію, негативно впливає на якість та результат лікування. Патологічне ураження печінки може призвести до порушення метаболізму, імунної відповіді, детоксикації, противірусного та антимікробного захисту. Усі ці процеси відіграють важливу роль у патогенезі більшості дерматозів, таких як псоріаз, атопічний дерматит, екзема, вітиліго, піодермія, кропив’янка, гніздова і тотальна алопеція1.
Ці хвороби мають спільні риси1:
Відбуваються патологічні імунні реакції, зокрема, порушення гістосумісності та посилення апоптозу
Аутоімунні механізми зумовлюють пошкодження та роз’єднання кератиноцитів і гепатоцитів
Часто необхідна корекція гормонального фону для ефективного лікування рецидивів, а етіотропна терапія є гепатотоксичною
У більшості випадків необхідна тривала антибактеріальна терапія
Необхідне відновлення антитоксичної функції печінки
Комплексна терапія
Комплексна терапія дерматологічних захворювань включає: етіотропне та патогенетичне лікування1.
Етіотропна терапіяпередбачає застосування лікарських засобів з гепатотоксичною дією. Зокрема, цитостатики, ретиноїди, стероїдні та антибактеріальні засоби можуть запускати вторинну патологічну ланку розвитку дерматозу1.
При лікуванні грибкових інфекцій застосовують системні антимікотики, яким притаманна гепатотоксична дія. У терапії гнійничкових захворювань шкіри з хронічним перебігом використовують тривалі курси антибактеріальних засобів широкого спектра дії, яким також властивий несприятливий вплив на печінку2.
Патогенетична терапія передбачає корекцію універсальних, мультифакторних ланок патогенезу. Спільність ключових елементів у механізмах розвитку ушкоджень шкіри та гепатобіліарної системи дає можливість застосовувати схожі методи лікування незалежно від етіологічних факторів цих патологій1.
Відновлення функцій печінки
Захворювання ГБС можуть значно впливати на розвиток патології шкіри. Це є підставою для широкого застосування гепатопротекторів у лікуванні дерматологічних захворювань1.
До патогенетичної терапії захворювань шкіри рекомендовано включати засоби, які сприяють відновленню гепатоцитів та функції печінки1. Обґрунтованим буде застосування гепатопротекторів не лише репаративної дії, а й з можливістю впливу на метаболічні порушення та зміни співвідношення систем перекисного окиснення ліпідів й антиоксидантного захисту3.
Антраль® — позитивно впливає на функціональний стан печінки4
Антраль® — оригінальний лікарський засіб, що є універсальним гепатопротектором із протизапальною та знеболювальною дією2.
Антраль®діє без виразного жовчогінного впливу, що дає змогу застосовувати його у пацієнтів із жовчнокам’яною хворобою та постхолецистектомічним синдромом3.
Окрім того, дерматологічні захворювання часто пов'язані з порушеннями імунної системи. Тому імуномодулювальна дія Антраль®, що полягає у стимулюванні продукції ендогенного інтерферону та підвищенні фагоцитарної активності нейтрофілів і макрофагів, може бути корисною для нормалізації роботи імунітету3.
Рекомендовано застосовувати Антраль® у хворих на псоріаз, екзему, червоний плоский лишай, демодекоз, вогнищеву алопецію, атопічний і себорейний дерматит, кропив’янку та як протектор при системному лікуванні хворих на мікози, пізню шкірну порфірію3.
Його одночасне призначення з антибіотиками широкого спектра дії та із системними антимікотиками дає змогу захистити печінку від гепатотоксичної дії цих засобів2.
Застосування Антраль® може сприяти2:
Значному покращенню клінічного перебігу
Зменшенню термінів лікування
Зниженню кількості рецидивів
Спосіб застосування Антраль®
Основні тези
Патологія гепатобіліарної системи є провокуючим фактором розвитку захворювань шкіри1
До патогенетичної терапії захворювань шкіри рекомендовано включати лікарські засоби, які сприяють відновленню гепатоцитів та функції печінки1
Це є підставою для широкого застосування гепатопротекторів у лікуванні дерматологічних захворювань1
Антраль® — оригінальний лікарський засіб, що є універсальним гепатопротектором з протизапальною та знеболювальною дією без виразного жовчогінного впливу2,3
Антраль® має короткий курс лікуваннятапозитивно впливає на функціональний стан печінки та підшлункової залози4,5
ГБС — гепатобіліарна система
Джерела
Галникіна С.О., Герасун О.Б. Про доцільність застосування гепатопротекторів у практиці дерматовенеролога. Гепатологія. 2011; 4(14):47-55.
Айзятулов Р.Ф. Антраль® у комплексній терапії шкірних хвороб. Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя». 2017; 7(404):31.
Калюжна Л.Д., Ошивалова О.О. Гепатопротектори в комплексній терапії при хронічних дерматозах. Український журнал дерматології, венерології, косметології. 2011; 2(41):66-67.
Анохіна Г.А., Романенко М.С., Герасименко О.М., Копиловська Т.О. Патогенетичне обґрунтування застосування Антралю в лікуванні пацієнтів із хронічними захворюваннями підшлункової залози. Здоров’я України. 2016; 3:54-55.
Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Антраль®, таблетки, вкриті оболонкою, по 0,1 г або 0,2 г. РП №UA/6893/01/01, №UA/6893/01/02. Наказ МОЗ України №1970 від 15.09.2021.
Реклама лікарського засобу. Інформаційний матеріал призначений виключно для медичних установ та лікарів.
РП № UA/6893/01/01, № UA/6893/01/02. Наказ МОЗ України 14.07.2017 № 798. Зміни внесено. Наказ МОЗ України 04.05.2023 № 841.
УКР/ПРОМО/04/2023/АНТ/РНВЕБ/001
Більше цікавого для вас
Стратегії лікування оніхомікозу: розчини проти лаків