Знайдені матеріали з розділів: Статті

Знайдено матеріалів: 219

Pro
Вірус папіломи людини

ВПЛ – вірус папіломи людини (HPV – Human Papillomavirus) – це сімейство вірусів, що налічує близько 100 видів. ВПЛ - інфекція тривалий час протікає безсимптомно, носієм вірусу є кожний шостий житель планети. 

Девід Райх: генетик, який розкриває таємниці людської ДНК

У книзі «Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК» Райх дає читачам змогу дізнатися, як геном людини надає не лише всю інформацію, необхідну для розвитку людського ембріона, але й приховану історію нашого виду. 

Анастасія Пристая: «Треба трошки потерпіти. Медичні хроніки»

«Треба трошки потерпіти. Медичні хроніки» Анастасії Пристаї — це книга, яка відкриває новий погляд на медицину та лікарську професію. Вона захоплює з перших сторінок, змушує співпереживати героям і задуматися про важливі життєві цінності. 

Pro
Туберкульозний ендобронхіт

Туберкульозний ендобронхіт - це форма позалегеневого туберкульозу, коли спостерігається ізольоване ураження мікобактерією туберкульозу стінки бронхів. 

Pro
Що нового в GINA 2024?

GINA (The Global Initiative for Asthma) оновила стратегічний звіт у 2024 році після планового дворічного кумулятивного огляду літератури та аналізу клінічної практики.  

Pro
Кашлюк

Останнім часом стрімко зросла захворюваність на кашлюк серед дітей та дорослих. Давайте згадаємо, що таке кашлюк, чим він небезпечний і що робити, якщо дитина або дорослий ВЖЕ захворіли.

Надрукувати майбутнє

Застосування 3D-принтингу  в медицині – сьогодні є всі підстави називати новітні технології по-справжньому революційними.

Кисень проти раку: ключ до загадки століття

У 2019 році американські науковці Грег Семенза та Вільям Келін-молодший, а також їхній колега з великої британії Пітер Реткліфф отримали Нобелівську премію з медицини та фізіології «за відкриття того, як клітини реагують та адаптуються до доступності кисню».

США і Україна. Чого вчить досвід лідера

Нині Україна потребує нових правил для гравців фармацевтичного ринку. У пошуках рішень не зайвим було б згадати про історію розвитку фарми у США.

Екскурс в історію: як еволюціонували засоби індивідуального захисту

Робота зі складним обладнанням та агресивними хімічними речовинами не може бути достатньо безпечною, тому працівникам фармацевтичних виробництв не обійтися без засобів індивідуального захисту. 

ДНК-робот – нове слово в лікуванні хвороб Паркінсона та Альцгеймера

Боротьба проти тяжких прогресивних патологій мозку незабаром може вийти на новий, значно результативніший рівень – завдяки відкриттю американської дослідниці родом з України, 17-річної Софії Лисенко. Вона створила комп’ютерну модель ДНК-робота, здатного спростити процес потрапляння ліків до уражених клітин.

Біопрепарати: технологія сьогодення та майбутнього

Біотехнологічні препарати важливі, коли йдеться про лікування, наприклад, онко- та аутоімунних захворювань, при яких організм не розпізнає причину виникнення хвороби і не може активно включитись у боротьбу зі змінами.