Лайфхаки, як прокачати стратегічне мислення

Лайфхаки, як прокачати стратегічне мислення

Ми часто чуємо, що для того, щоб досягнути успіху необхідно мислити стратегічно (наперед). На перший погляд, може здатися, що ця компетенція необхідна тільки в бізнесі, і лише керівникам. Дійсно, управлінці потребують цієї навички більше. Та насправді вона необхідна кожному з нас.

Зараз коли швидкість змін у бізнесі й технологіях набуває все більшого значення, розвинене стратегічне мислення є необхідністю, а не перевагою. Так чи інакше всі ми є стратегами, бо приймаємо безліч рішень — в особистому житті чи на роботі. Великий плюс у тому, що ми можемо мислити й прогнозувати наперед в складних чи важливих життєвих ситуаціях.

Є безліч наукових визначень стратегічного мислення, але якщо узагальнити їх, то стратегічне мислення — це думати та мислити наперед, передбачати й долати перешкоди для досягнення цілей.

Мислити стратегічно означає міркувати покроково, обирати між різними варіантами, які необхідно оцінювати та обрати із них найкращий, базуючись на попередньому досвіді, використовуючи факти та інтуїцію

І хороша новина полягає в тому, що стратегічне мислення можна розвивати. А, як відомо, систематична робота над чимось завжди веде до успіху.

Як можна розвинути стратегічне мислення:

1

Аналізуйте тенденції та прогнозуйте майбутнє. Досліджуйте тренди у своїй галузі та прогнозуйте, як вони можуть змінюватися в майбутньому. Спостерігайте за новими технологіями, досліджуйте потреби ринку та зміни в економіці.


2

Спробуйте формулювати стратегічні питання щодо своєї роботи. Міркуйте над питаннями щодо майбутнього компанії, в якій працюєте, вашої галузі, можливими шляхами розвитку. Це допоможе краще планувати, виявляти можливості та розвивати стратегічне мислення.


3

Вчіться передбачати події. Перш ніж щось робити, спробуйте уявити подальший розвиток подій і майбутній результат, який ви можете отримати. Наприклад, запитайте себе: «Чого я хочу досягнути та що мені для цього потрібно?».


4

Плануючи щось збирайте та аналізуйте якомога більше інформації.


5

Продумуйте план Б. Здається, що ви продумали всі деталі, але реальна ситуація може виявитися іншою. Можуть виникнути непередбачені обставини, тому, плануючи свої дії, продумуйте кілька варіантів ситуації.


6

Враховуйте попередній досвід. Розв'язуючи певну задачу, подумайте, чи зіштовхувались ви або хтось інший з чимось подібним раніше. Ґрунтуючись на цьому, ми можемо передбачити хід подій і використати попередні успішні рішення або доповнити їх новими деталями.

Книги для розвитку стратегічного мислення

  • Авінаш К. Діксіт, Баррі Дж. Нейлбафф «Мистецтво стратегії. Посібник з теорії гри в житті та бізнесі»

  • Стівен Сломен та Філіп Фернбах «Ілюзія знання»

  • Мікаель Крогерус, Роман Чеппелер «Книга рішень. 50 моделей стратегічного мислення»

  • Сунь Цзи «Мистецтво війни»

  • Річард Румельт «Гарна стратегія, погана стратегія»


Більше цікавого для вас
Тім Кантофер: практичні поради від лікаря-психіатра
Пол Каланіті
Лікар Габор Мате: відомий оратор і автор бестселерів
Андрій Сем’янків: український медик-анестезіолог, письменник, популяризатор доказової медицини
Доктор Річард Шеперд, медичний детектив і найкращий британський судово-медичний експерт
Стівен Керлі: захоплюючі історії хірурга-онколога та його пацієнтів, які борються з раком
Трансплантолог Джошуа Мезріч - "Коли смерть дарує життя"
Генрі Марш - відомий нейрохірург та автор книг