Оптична когерентна томографія (ОКТ) сітківки: сутність методу та його застосування
Оптична когерентна томографія (ОКТ) сітківки - це сучасний неінвазивний оптичний метод візуалізації, що використовується для отримання високороздільних шарових зображень сітківки ока.
Тарзоконʼюнктивальний клапоть за Хʼюзом (або просування тарзокон’юнктивального клаптя), є широко використовуваною хірургічною технікою для відновлення повношарових дефектів нижньої повіки, що охоплюють більше ніж 50% краю нижньої повіки.
Чи можуть лікарі призначати лікарські засоби пацієнтам поза Національним переліком
Застосування лікарських засобів поза межами національного переліку не суперечить чинному законодавству, проте потребує дотримання лікарем додаткової процедури – отримання згоди на таке застосування у пацієнта
Види реконструкції повік: первинне закриття з підшкірною дисекцією
Первинне закриття з підшкірною дисекцією - це хірургічна методика, що використовується для відновлення анатомічної цілісності тканин після видалення новоутворень, травм чи дефектів в периорбітальній ділянці.
Оптична когерентна томографія (ОКТ): Зовнішній плексиформний шар
У статті висвітлюються функції зовнішньої пограничної мембрани сітківки та її роль у підтримці структури й захисті фоторецепторів. Дізнайтеся, як порушення її роботи може вплинути на зір і призвести до розвитку захворювань.
Вільні шкірні трансплантати в офтальмопластичній хірургії: Пересадка шкірного клаптя повної товщини
Вільний шкірний трансплантат - це фрагмент шкіри, який повністю відділяється від донорської ділянки і переноситься на реципієнтну зону для закриття дефекту.
Патологія, яку не варто ігнорувати: Кіста конʼюнктиви
Кіста конʼюнктиви - це доброякісне порожнинне новоутворення конʼюнктиви, заповнене прозорою серозною рідиною, що містить відшаровані клітини або мукоїдний матеріал.
Вільні шкірні трансплантати в офтальмопластичній хірургії: тонкошаровий шкірний трансплантат
Вільний шкірний трансплантат - це фрагмент шкіри, який повністю відділяється від донорської ділянки і переноситься на реципієнтну зону для закриття дефекту.