Е-лікарняний – електронний документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи. Він є підставою для звільнення від роботи та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Документ формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або рішення органу опіки та піклування.
Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) – це електронний документ, який:
містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності;
засвідчує тимчасову непрацездатність;
може бути підставою для створення е-лікарняного
Лікуючий лікар може сформувати МВТН на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу непрацездатного. Формування МВТН є безкоштовним.
У разі хвороби пацієнта лікар формує МВТН у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
Механізм формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я суб’єктами господарювання визначений наказом МОЗ України №1066 від 01.06.2021 року «Деякі питання формування медичних висновків та проведення їхньої перевірки».
Медичний висновок містить, зокрема, таку інформацію:
висновок лікаря про тимчасову непрацездатність;
строк дії медичного висновку (дата початку та завершення його дії);
посилання на попередній медичний висновок про тимчасову непрацездатність (за наявності);
відмітку про початок нового випадку тимчасової непрацездатності (за наявності).
МВТН може сформувати БУДЬ-ЯКИЙ лікуючий лікар за умови реєстрації в електронній системі охорони здоров’я закладу, де він працює. Це майже всі заклади охорони здоров'я, які здійснюють експертизу тимчасової непрацездатності.
Отже, лікар вправі сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність пацієнта, який має декларацію в іншому медичному закладі
Інформація, наведена у статті, носить виключно інформативний характер і не є юридичною чи іншою професійною консультацією або висновком.
Стаття не повинна розглядатися як заміна будь-якої консультації в конкретних випадках. Автор не несе відповідальності за будь-які вчинені дії в результаті застосування чи використання наданої інформації.
Для отримання правового висновку з конкретної ситуації необхідно звертатись безпосередньо до професійного юриста у відповідній сфері.
Ірина Рудик
Начальник відділу правового забезпечення АТ «Фармак»