Кишенькова медбригада
Сьогодні важко уявити когось, хто б не мав смартфон. Цей маленький пристрій стає у нагоді своєму власникові за будь-яких обставин. А розмаїття додатків для гаджета суттєво зможуть зекономити час, кошти і нерви. Отже, рейтинг інноваційних застосунків Science Inside.
1. ДІЯТИ ШВИДКО І ТОЧНО
«Перша допомога» від Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця – додаток, який, без перебільшення, рятує життя. Завдяки простим покроковим інструкціям та миттєвому доступу до інформації звичайна людина зможе надати першу медичну допомогу, не розгубившись у скрутній ситуації. Також, використовуючи додаток, в будь-який час можна зателефонувати до екстрених служб 911, 999 чи 112 навіть під час закордонних подорожей. Ще однією перевагою застосунку є відео та анімації, за якими легко вивчати правила надання екстреної допомоги. У програмі є попередньо завантажений уміст, тож користувачі мають можливість отримати інформацію з техніки безпеки, навіть якщо пристрій не підключено до мобільної мережі або Wi-Fi.
2. ДІАГНОСТИКА ЗА ФОТО
Додаток SkinVision – унікальна розробка для виявлення меланоми через сканування новоутворень на шкірі за допомогою смартфона. Основна мета додатку – попередити захворювання та скерувати користувача вчасно звернутися до лікаря, якщо є потреба. Треба лише зробити фотознімок камерою мобільного, тоді програма проаналізує знімок і повідомить користувача, чи наявні ознаки, що вказують на ймовірність злоякісних процесів. Скануючи родимки, програма враховує розмір, форму та їх забарвлення, розраховує УФ-індекс з урахуванням типу шкіри і навіть надає персоналізовані поради залежно від типу шкіри та факторів ризику
3. КАРДІОГРАМА НА IPHONE
Вкотре своїми розробками дивує всесвітньо відома американська компанія Apple. Тепер для всіх власників Apple Watch Series 4 стала доступною функція читання електрокардіограми (ЕКГ). Такою функцією власники iPhone зможуть скористатися через додаток Health. Для того, щоб відобразити на екрані мобільного кардіограму, слід відкрити програму на годиннику і протягом 30 секунд тримати вказівний палець на кнопці Digital Crown. Apple Watch записує показання і серцевий ритм користувача. Завдяки додатку користувач зможе виявити відхилення в організмі й оперативно відреагувати на них, у такий спосіб попередити захворювання серцево-судинної системи. Усі дані зберігаються на iPhone в додатку Health, і навіть є можливість створити такий собі звіт щодо стану здоров’я у форматі PDF для дистанційної консультації з лікарем.
4. ОНЛАЙНПОВОДИР
Корпорація Microsoft розробила унікальний додаток для смартфонів з операційною системою iOS, яка слугує своєрідним поводирем для людей зі слабким зором і навіть для незрячих. Програма Soundscape працює як GPS-навігатор і допомагає користувачеві зорієнтуватися у просторі: розповість власнику про об’єкти, що його оточують; підкаже, якою дорогою краще йти та куди слід повернути; нагадає назви вулиць, якими рухається користувач. Також додаток оснащений голосовими підказками, що лунають об’ємним звуком у стереонавушниках з того боку, з якого розташований якийсь об’єкт, що його програма фіксує та описує. Завдяки цьому людині простіше зрозуміти своє перебування в середовищі. Окрім цього, є можливість увімкнути звуковий маячок, який сповіщає користувача, якщо той збився з маршруту чи навпаки рухається у правильному напрямку
5. ГЛЮКОМЕТР
Дослідники з Каліфорнійського університету вирішили вдосконалити звичайний чохол для смартфона та зробили з нього прилад для визначення рівня глюкози в крові. Чохол GPhone надрукували на 3D-принтері, пристрій працює за рахунок акумулятора смартфона. На чохлі є змінний сенсор багаторазового використання, під’єднаний до друкованої системної плати. В комплекті також є стилус із 30 одноразовими гранулами всередині – його користувач має прикріпити до сенсора, щоб активувати прилад. Після цього варто додати на стилус кілька крапель крові. Фермент глюкозооксидази, вбудований усередину, починає реагувати на кількість глюкози і подає електронний сигнал, який приймається електродами сенсора. Дані з чохла передаються по Bluetooth у спеціальний додаток Android-смартфона. Отримана інформація зберігається на мобільному задля моніторингу. Сам тест займає близько 20 секунд.
6. АНАЛІТИКА БОЛЮ
First Aid – мобільний додаток вітчизняного виробництва, створений українськими розробниками Вадимом Гринченком та Лілією Курилець. Унікальна програма допомагала користувачам спробувати визначити причину фізичного болю та ознайомитися з імовірними діагнозами. Додаток ставив відповідні запитання пацієнту (де болить, який біль за характером, що полегшує біль тощо) для встановлення ймовірної причини фізичного дискомфорту. Програмі «знайомі» симптоми 52 хвороб – від звичайного нежитю до інсульту. Користувач також міг експортувати результати діагностики у форматі PDF-файла та надати інформацію лікарю під час візиту. Втім, на жаль, винахідники не змогли залучити інвесторів, а власні кошти на розвиток First Aid – закінчилися. Проте засновники вважають свій проект успішним, адже за три роки існування додаток допоміг 2 000 людей отримати первинний діагноз.