Керування раптовими підйомами рівня глюкози: ефективні стратегії
Попередня стаття на тему:
Чи варто дотримуватись певних дієтичних обмежень при діабеті і 1-го типу, і 2-го? Читайте більше у статті
Припустимо, ви вже визначились зі своєю потребою в короткому інсуліні під їжу впродовж дня, а також із дозою довгого інсуліну на ніч. Проте іноді з різних причин рівень глюкози може раптово підвищитися. Це може бути спричинено помилкою в розрахунках або ви не знали, скільки вуглеводів містить новий продукт, чи з інших причин. Урешті-решт погодьтеся: не завжди все можна врахувати.
Що робити, коли рівень глюкози в крові раптово «підстрибнув»?
Часто в такому випадку люди, які живуть із діабетом, «підколюють» якусь дозу інсуліну для корекції, наприклад 1–2 ОД короткого інсуліну, щоб повернути рівень глюкози в крові до норми. Але ми з вами, мій шановний читачу, не можемо задовольнитися такою неточністю, бо знову ж таки не зрозуміло, кому підійде одна одиниця короткого інсуліну, а кому буде потрібно дві чи більше.
Від чого ж залежить доза короткого інсуліну, яка вводиться для корекції раптово підвищеної глюкози крові?
Для відповіді на це запитання нам треба знати дві речі:
- По-перше, рівень глюкози в крові, який ми маємо на даний час
- По-друге, вашу індивідуальну потребу в кількості одиниць короткого інсуліну для корекції підвищеного рівня глюкози в крові
Корекцію потрібно проводити, якщо показник глюкози в крові вище 10 ммоль/л
Звичайно, якщо ви боретеся за більш «суворі» показники рівня глюкози в крові, то можете застосовувати корекцію вже при рівні глюкози крові від 9 ммоль/л. Отже, якщо глюкоза в крові вище 10 ммоль/л, то на кожні 2 ммоль/л до дози короткого інсуліну, розрахованого під їжу, додаємо 1 ОД короткого інсуліну.
Потрібно сказати, що потреба в інсуліні на корекцію підвищеної глюкози в крові не завжди й не для всіх людей становить 1 ОД на 2 ммоль/л глюкози. Потреба в інсуліні на корекцію теж є індивідуальною. Імовірно вам більше підійде введення в такому випадку 1 ОД на 1 ммоль/л або навпаки — 1 ОД на 3 ммоль/л.
Також потреба в інсуліні на корекцію може змінюватися в однієї людини впродовж дня:
- На ранок може бути 1 ОД на кожні 3 ммоль/л вище 10 (1:3)
- Серед дня — 1:2
- Надвечір — 1:3
З кількістю одиниць короткого інсуліну для корекції надлишку глюкози в крові можна визначитися також, емпірично порівнюючи результати рівня глюкози в крові після введення певної коригуючої дози інсуліну.
Стаття за авторством:
Програма харчування при ЦД у форматі pdf
Харчовий щоденник у форматі pdf - для зручного контролю режиму харчування
Наступна стаття на тему:
Чи можна займатись спортом при цукровому діабеті? Та чи варто коригувати дозу інсуліну при фізичних навантаженнях? Детальніше читайте у статті